Білорусь з початку року у валютників вилучено близько 9 млрд рублів

Головне управління по боротьбі з економічними злочинами (ГУБЕП) Міністерства внутрішніх справ Білорусі з початку року вилучило близько 9 млрд білоруських рублів у валютників, щодо яких були порушені кримінальні справи, повідомив сьогодні журналістам начальник ГУБЕП кримінальної міліції МВС полковник Едуард Нікітін, передає кореспондент БЕЛТА.
"Підрозділи ДСБЕЗ працюють в основному не на затримання валютників, які здійснюють адміністративні правопорушення на вулиці, – йде цілеспрямована робота, яка передбачає порушення кримінальної справи з вилученням великих сум, задіяних в тіньовому обороті", – пояснив начальник ГУБЕП.

Всього з початку року міліція порушила близько 40 таких кримінальних справ. При цьому затримувалися як місцеві валютники, так і громадяни інших держав. Наприклад, на початку вересня у Вітебську у місцевого міняйли вилучили Br150 млн, понад 22 тис. російських рублів і майже $ 1 тис., а також 470 євро.
У МВС додали, що білоруське адміністративне законодавство за незаконні валютні операції крім штрафу передбачає конфіскацію предмета угоди.

Тобто відповідальність загрожує не тільки валютникам, але і громадянам, які купили долари з рук. Максимальний розмір штрафу в даний час – Br3, 5 млн. До цього треба ще додати вилучення грошей, на які "клієнт" збирався купити валюту. У липні на ринку "Експобел" на околиці Мінська міліція затримала інтернаціональну групу валютників, в яку входили громадяни Білорусі, Азербайджану та Ірану.

За інформацією правоохоронців, суми деяких угод цієї групи доходили до $ 30-40 тис.
З цих та інших фактах порушені кримінальні справи за ст.233 "Незаконне підприємницька діяльність" КК Білорусі, яка передбачає до семи років позбавлення волі.

Advertisements
This entry was posted in Економіка and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s