Японія розробить контрстелс винищувач 6 покоління

У листопадовому номері журналу Jane's Defence Weekly опублікована стаття про розробку в Японії винищувача шостого покоління з «контр-стелс” потенціалом.
Винищувач шостого покоління буде розроблений на базі концепції технологічного демонстратора ATD-X (Advanced Technology Demonstrator-X, на фото представлений макет). Швидка повинна початися збірка прототипу ATD-X.

Повідомляється, що на період 2009-2016 років на розробку ATD-X міністерство оборони Японії і компанія Mitsubishi Heavy Industries направлять 39200000000 ієн (близько 500 млн дол США).
За словами директора Інституту авіаційних розробок генерал-лейтенанта Хідеюкі Йошіока (Hideyuki Yoshioka), «Японія не має жодних проблем у розробці стелс-літака, ми здатні робити великі винищувачі”.

Розробка в Китаї і Росії винищувачів п'ятого покоління робить «насущним” розвиток японської авіації. Йошіока заявив, що «японці знають, як на великих відстанях ефективно виявляти винищувачі третього і четвертого поколінь, але поява літаків п'ятого покоління змусить нарощувати ефективність радарів”.

За його словами, прототип ATD-X виконає перший політ в 2016 році, що «буде мати життєво важливе значення для оборони нашої країни”.
Тим не менш, ATD-X не буде вироблятися у великих кількостях для заміни винищувачів F-2, і буде використовуватися для відпрацювання передових технологій та системної інтеграції в рамках проекту бойового літака шостого покоління.

Новий винищувач, розроблений з використанням технологій ATD-X, прийде на зміну F-2.
Очікується, що ця програма створить політичні тертя з основним союзником – США, які завжди виступали проти створення в Японії власних винищувачів. В якості альтернативи було б розумно запросити США приєднатися до спільної розробки винищувача шостого покоління.

Advertisements
This entry was posted in Наука і технологія and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s