British American Tobacco подав до суду на владу Австралії

Тютюнові компанії продовжують боротися з законом, що забороняє логотипи та брендинг на упаковці сигарет. Sostav.ru вирішив розібратися в питанні і простежити поведінку тютюнових компаній у зв'язку з майбутнім законом
Тютюновий гігант, компанія British American Tobacco, вирішив подати позов на владу Австралії, де недавно був прийнятий закон, що зобов'язує тютюнові компанії випускати сигарети в однакових пачках без логотипу.

Згідно з позовом компанії новий закон є неконституційним і може негативно відбитися на прибутку компанії.
Ще навесні влада Австралії представили закон, що забороняє логотипи та брендинг на тютюновій упаковці. Передбачалося, що австралійська пачка сигарет буде виконана в темно-оливковому та коричневому кольорах.

Таке рішення уряд країни винесло, виходячи з дослідження, що саме це оформлення має меншу привабливістю для курців. Також попередження про шкоду куріння з графічними зображеннями повинні становити 75% простору на лицьовій частині упаковки і 90% ззаду.
«Австралія може стати першою країною, яка зважилася на зміни.

Я очікую, що кампанія дасть свої результати “, – розповіла тоді міністр охорони здоров'я Нікола Роксон.
Захід готовий до нововведень
У разі прийняття новий закон набуде чинності 1 січня 2012 року. За даними уряду, від куріння щорічно помирають 15.000 австралійців, в той час як пов'язані з тютюном хвороби обходяться суспільству в 31,5 мільярда австралійських доларів ($ 32,9 млрд.) на рік.
Нагадаємо, що слідом за Австралією, про новий закон заговорили і в США.

З 2012 року крім попереджувальних написів, виробники сигарет в Америці будуть зобов'язані розміщувати ілюстрації, наочно демонструють наслідки куріння. Передбачається, що на одній з картінкок буде зображено чоловіка, що видихається сигаретний дим з отвору в грудях, а на іншій – жінка, оточена клубами диму і обіймаються дитини.

Згідно з новим технічним регламентом Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС), який набере чинності на початку наступного року, картинки, розміщені на сигаретних пачках, повинні будуть показувати наслідки куріння. Наприклад, легені людини, уражені раком. Крім того, пропонується збільшити площу написів, що попереджають про шкоду паління, з 30% до 50%.

Що стосується країн ЄС, то в Європі на законодавчому рівні допускається використання картинок. Проте кожна держава в рамках Євросоюзу має право самостійно вирішувати, чи варто використовувати піктограми, або текстових попереджень буде достаточно.Інтересно, що в даний час тільки в 9 з 27 країн ЄС введені графічні попередження.

Таке положення відповідає рекомендаціям РКБТ, і, як випливає з документа – а саме на її рекомендації орієнтуються країни при розробці своїх національних законодавств – використання картинок є можливим, але не обов'язковим.
В даний час графічні зображення прийняті в 39 країнах світу: в їх число входить Канада, Бразилія, Сінагпур, Чилі, Великобританія, Єгипет, Іран, Перу, Бельгія, Панама, Індія, Латвія та інші.

Тютюн проти
Тютюнові компанії почали боротьбу проти пропонованого закону практично відразу після того, як він був внесений на розгляд. Головними претензіями стали твердження, що закон порушує міжнародні закони щодо товарних знаків і право на інтелектуальну власність.
Представник BAT Скотт Макінтайр тоді ж припустив, що проста упаковка може стати ризиком для фальсифікації сигаретного ринку контрафактними виробниками.

У тому ж червні тютюновий гігант Philip Morris заявив, що подасть багатомільйонний позов на уряд Австралії, якщо воно не відмовиться від вимог продавати сигарети в пачках без зображення логотипів і брендів на упаковці.
«Примусове видалення торгових марок та іншої цінної інтелектуальної власності є явним порушенням умов двостороннього договору між Австралією і Гонконгом.

Ми домагатиметься значних фінансових компенсацій за шкоду нашому бізнесу “, – зазначила Ганна Едвардс, представник PMA.
У США четвірка найбільших американських тютюнових компаній, включаючи RJ Reynolds і Lorillard, підписали позов проти US Food and Drug Administration (Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA)), так як на їх думку введення обов'язкових попереджувальних зображень на пачках сигарет порушують Конституцію.

Тим не менше, саме американським виробникам тютюну удало домогтися того, що суд призупинив введення нових вимог до сигаретних пачок і рекламі тютюнової продукції.
Росію теж чекали зміни
Схожим шляхом йде і Росія. Більше року на пачках сигарет розміщуються попереджувальні написи, а з 1 липня 2012 курці будуть змушені спостерігати на упаковці картинки, мальовничо показують, чим загрожує людині тютюнопаління.

Членами координаційної ради МОЗ із боротьби проти тютюну був схвалений набір графічних зображень, запропонований Республікою Казахстан і одноголосно затверджений Радою з охорони здоров'я ЄврАзЕС. При цьому, на думку міністерства, тютюнової галузі буде запропонований достатній перехідний період у вісім місяців.

Нагадаємо, що про можливість появи на пачках сигарет зображень, що ілюструють захворювання курців, мова заходила ще на початку поточного року. Тоді міністр охорони здоров'я і соціального розвитку РФ Тетяна Голікова обговорила цю тему на зустрічі з комісаром Євросоюзу з охорони здоров'я Джоном Даллі.

В даний час країнами Митного Союзу ЄврАзЕС розроблений проект єдиного для всіх країн-учасниць технічного регламенту на тютюнову продукцію, який в тому числі містить положення про використання графічних зображень на упаковці тютюнових виробів, – каже директор з комунікацій JTI в Росії, Анатолій Верещагін .- У разі його ухвалення документ буде мати пріоритет щодо національного законодавства. Тому зміна російського техрегламенту на даному етапі тільки створить додаткову фінансову та технічну навантаження для виробників і ускладнить стабільну роботу галузі ".

Документ містить ряд принципових змін і, як передбачається, набере чинності з 1 січня 2014 року. Документ також зобов'язує виробників сигарет розміщувати на пачках крім попередження про шкоду куріння ілюстрації, що показують згубний вплив тютюну на людину. При цьому площа, займана попередженням про шкоду куріння повинна бути не менше 50%, а саме попередження має розміщуватися з обох сторін пачки.

Зазначимо, що у МОЗ теж була ідея ввести однотонні пачки, але від неї міністерство відмовилося.
«Думка зробити пачки однаковими була і у нас, але ми передбачили більше – заборона на викладку, щоб пачок сигарет не було видно в магазинах взагалі, цей захід більш ефективна, ніж однотонні пачки” – говорить Наталія Костенко, заст. директора департаменту охорони здоров'я.
Читати також:
SOSTAV.RU Влада Австралії представили жорсткі закони у проекті по боротьбі з куреніемSOSTAV.RU Philip Morris погрожує уряду Австралії судомSOSTAV.RU За новим техрегламенту застрашливі написи на сигаретах замінять картінкаміSOSTAV.RU Тютюнники США згадали про КонстітуцііSOSTAV.RU Американські табачники домоглися заборони страшних картинок на пачках

Advertisements
This entry was posted in Цікаве за день and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s