М'ясо з Німеччини може опинитися під забороною за небезпечного вірусу

На думку Россільгоспнагляду, німецька сторона приховувала цю інформацію

Ілюстрація Fotolia

Россільгоспнагляд виявив свідчення того, що в один з російських регіонів вступив велику рогату худобу (ВРХ), інфікований блютангом. Особливо небезпечна хвороба, яку ще називають "синім язиком", "прибула" з Німеччини, повідомляє відомство. Такі дані були отримані в ході планових перевірок імпортованого худоби.

Російський національний референтний центр по блютангу обговорив цю проблему із закордонними фахівцями по даному захворюванню. За попередніми даними, це може бути новий серотип вірусу, раніше не зареєстрований в центральній і північній Європі.
Якщо інформація підтвердиться, то ветеринари мають справу з вірусом, що володіє невідомими властивостями, у тому числі не ясною патогенністю і епідемічним потенціалом.

Вивчення ситуації і дослідження властивостей вірусу будуть продовжуватися, поки фахівці не отримають чіткої відповіді на важливі для країни питання біобезпеки.
Весь худобу, ввезений з Німеччини в цей період, буде вибірково перевірений ще раз. Крім того, досліджують російський худобу в регіоні, куди надійшли заражені тварини. Не виключено, що ввезення ВРХ з Німеччини обмежать, а дію виданих раніше дозволів на 2012 рік призупинять.

Якщо вірус виявиться ще й міотропним, може бути заборонена німецька сира (не прогріта) продукція з яловичини.
Як зазначає відомство, дана партія худоби була завезена з Німеччини з проміжною зупинкою і вивантаженням худоби в Польщі. Цей факт має ще підтвердити. Перевезення відбувалася під час літа кровосисних комах, за допомогою яких вірус блютанга поширюється серед тварин.

Тому обмеження можуть торкнутися і Польщі, говорить заступник керівника Россільгоспнагляду Микола Власов.
Російські ветеринари називають самим неприємним моментом позицію німецької держветслужби.

Якщо будуть отримані переконливі дані, що Німеччина заявила про безпеку своєї продукції і при цьому дала необгрунтовані гарантії, Росія погрожує тимчасово призупинити всі поставки потенційно небезпечної продукції (тваринної і непрогретой і а також продукції птахівництва) з цієї країни. Тоді почнеться системний аудит офіційної системи ветеринарного нагляду Німеччини.

До середини березня введення обмежувальних заходів щодо м'яса не очікується, це так званий сезонно-вільний період (період відсутності комах). Про подальший розвиток подій Россільгоспнагляд обіцяє інформувати.
Це не перша заборона на імпортне м'ясо з початку 2011 року. Нагадаємо, що в січні Росія тимчасово заборонила ввезення свинини, виробленої у Німеччині. Таке рішення було прийнято через скандал з діоксином.

Виробник кормів Harles & Jentzsch в листопаді і грудні поставив понад 2700 тонн корму для птиці та свиней, концентрація діоксину в ньому була перевищена в десятки разів.
У липні Россільгоспнагляд заборонив поставки м'яса і молока з 13 підприємств Німеччини. Велика частина підпали під заборону підприємств ставилася до молочної галузі. На цей раз причиною став "огірковий скандал" і спалах небезпечної кишкової інфекції.

2 червня Росія обмежила ввезення свіжих овочів з ЄС.

Advertisements
This entry was posted in Цікаве за день and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s