Н Назарбаєв Наукова інтелігенція повинна давати відсіч спробам відвести наше суспільство в минуле

Наукова інтелігенція повинна давати відсіч спробам відвести наше суспільство в минуле, дати йому історично тупикові орієнтири розвитку. Про це, виступаючи сьогодні на Форумі вчених Казахстану в Алмати, заявив Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.
«… Ми поставили перед собою масштабні завдання з розвитку інноваційної економіки, науки, освіти та охорони здоров'я, підвищенню соціального благополуччя наших казахстанців.

Сьогодні треба створити в нашому суспільстві адекватну цим завданням і цілям духовну атмосферу. Це – сфера суспільних наук. Центральна Азія – складний ареал нашої планети. Тут росте число екстремістських течій.

Казахстан теж стикається з такого роду проявами. За роки Незалежності ми вибудували толерантну модель міжетнічних і міжконфесійних відносин. Досвід Казахстану позитивний для багатьох країн світу. Але є сили, яким не по нутру мир і злагоду в нашому суспільстві. Особливо небезпечні спроби надати релігійний окрас внутрішнім протиріччям, в якій би це країні не було.

Але де наукові публікації, хоча б виступи представників нашої інтелігенції по цих гострих питань ", – запитав Президент Назарбаєв, звертаючись до вітчизняним ученим.
За словами Глави держави, наукової еліти країни сьогодні важливо підняти на якісно новий рівень дослідження міжнаціональних відносин, історії релігії в Казахстані, особливо Ісламу.

«Потрібно предметно доводити чужість і згубність для нашого народу і країни різних форм релігійної нетерпимості, екстремізму. Наукова інтелігенція повинна давати відсіч спробам відвести наше суспільство в минуле, дати йому історично тупикові орієнтири розвитку.

Нам треба зміцнювати світські засади і принципи нашої держави, розкривати їх позитивну значимість у розвитку Казахстану “, – закликав Нурсултан наукову громадськість.
Говорячи про майбутні вибори в Мажиліс Парламенту, Президент країни зазначив, що «нові вибори стануть показником зрілості нашого суспільства і політичних партій”.

«Справжнє благо народу не має нічого спільного з критиканством і нездійсненними обіцянками для простих людей. Сьогодні потрібні не розділяють нас гасла, а конкретні пропозиції та їх практичне здійснення на благо народу і країни. Сьогодні я звертаюся до всіх казахстанцям, до наукової спільноти, нашої інтелігенції із закликом зміцнювати єдність нашого народу і зайняти в цьому питанні активну громадянську позицію. Це найважливіше умова всіх теперішніх і майбутніх успіхів Казахстану! “, – Уклав Глава держави.

Advertisements
This entry was posted in Цікаве за день and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s