Росія заявила про невтручання у справи Південної Осетії

Політичний скандал з виборами президента набирає обертів

 

Фото Михайла Мокрушина, РИА Новости ©

Росія не має наміру втручатися у справи Південної Осетії, де триває скандал з виборами президента. Як говориться в повідомленні Департаменту інформації і друку МЗС, відомство вважає ці політичні процеси внутрішніми справами «дружнього сусідньої держави".

При цьому Росія чітко виконує свої договірні зобов'язання в галузі забезпечення зовнішньої безпеки Південної Осетії.

МЗС обіцяє уважно стежити за напруженою ситуацією в республіці, яка «викликає заклопотаність". Відомство сподівається, що в Південній Осетії збережеться конституційний порядок, спокій і єдність суспільства.

Діючий президент Південної Осетії Едуард Кокойти дотримується аналогічної точки зору. «Можу твердо сказати, що Москва не втручається в ситуацію навколо виборів глави Південної Осетії і не робить якого-небудь впливу в зв'язку з цим. Всі питання, пов'язані з ситуацією з виборами глави Південної Осетії, повинні вирішуватися в правовому руслі, відповідно до Конституції республіки, і ніякого тиску на владні структури я не допущу ", – повідомив він« Інтерфаксу ".

В свою чергу, кандидат в президенти Південної Осетії Алла Джиоева заявила агентству: «Зрозуміло, ні на які компроміси ми не підемо і будемо до кінця домагатися визнання нашої перемоги. Треба поважати думку і вибір народу, якщо вже йому дали право вибирати ". Сьогодні Верховний суд республіки зареєстрував скаргу прихильників Джіоєвим на рішення суду від 29 листопада, який визнав відбулося 27 листопада вибори президента недійсними.

Ці президентські вибори в Південній Осетії – перші після міжнародного визнання незалежності. Кандидат Кремля і глава МНС республіки Анатолій Бібілов у другому турі набрав 40% голосів, тоді як його суперниця, лідер опозиції і екс-міністр освіти Південної Осетії Алла Джиоева отримала 56,7% голосів. Вибори були оголошені недійсними Верховним судом.

Алла Джиоева не погодилася з рішенням, оголосила себе президентом Південної Осетії і створила Державну раду. Бібілов оголосив, що повертається до виконання своїх обов'язків глави МНС.

Advertisements
This entry was posted in Цікаве за день and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s